Zákaznícka zóna

Vývoj dieťaťa - prednáška
5* 1 hodnotenie

Vybrať termín

Prednášku pripravila a bude viesť Naďa Beňková, lektorka detských kurzov, ktorá sa aktívne venuje téme zdravého psychomotorického vývoja detí. Prednáška je vhodná pre čerstvých rodičov, tematicky je zameraná na vývoj od narodenia do jedného roku dieťatka.

Vývoj dieťaťa

Prednáška je určená čerstvým rodičom, ktorí chcú porozumieť najmenším deťom, pripraviť im vhodné podmienky a prostredie pre adaptáciu na život mimo bruška a venovať im kvalitnú starostlivosť.

Cieľ:

Naučiť rodičov porozumieť potrebám novorodenca, vytvoriť mu ideálne podmienky a prostredie pre odpočinok a vývojové aktivity. Manipulovať a pracovať s dieťaťom v súlade s jeho potrebami, vývojovými možnosťami a najnovšími poznatkami z oblasti psychmotorického vývoja dieťaťa.

Naučíme sa porozumieť a komunikovať s dieťaťom (novorodencom) - čo zvláda a čo sa naučí počas prvých týždňov život.
Oboznámime sa so správnym psychomotorickým vývojom dieťatka a to v jeho najdôležitejšom životnom období, t.j. od narodenia  do jedného roka. Práve v tomto období prechádza dieťatko najbúrlivejším vývojom. Ukážeme si návody ako stimulovať dieťatko v jednotlivých mesiacoch jeho vývoja k zvládnutiu všetkých pohybových vzorcov od vzpriamovania hlavičky, pretáčania sa, cez lozenie až po chôdzu.
Vysvetlíme si zásady správnej manipulácie s dieťatkom – zdvíhanie, nosenie, chovanie v náruči, pokladanie, ukľudňovanie pri plači, pretáčanie, polohy k sociálnemu kontaktu, odpočinkové polohy, prebaľovanie, polohy k umývaniu zadočku a sprchovaniu. Pri zmenách polôh sa dieťatko vyrovnáva s gravitáciou, musí klásť odpor – čím nevyhnutne posilňuje a postupne zapája jednotlivé svalové partie a rozvíja svoje psychomotorické zručnosti. Tie majú následne viesť k zodvihnutiu a udržaniu hlavičky, prvému vzpriameniu, obratom atď. až k samostatnému vzpriameniu a chôdzi. Správnym narábaním – manipuláciou s dieťatkom mu môžeme výrazne pomôcť k správnemu motorickému i psychickému vývoju, alebo naopak nesprávnou manipuláciou môžeme jeho psychomotorický vývoj spomaliť alebo nasmerovať nesprávnym smerom.

Termín prednášky: sobota 10.11., v čase 10:00 - 12:00

Potrebná rezervácia miesta vyplnením prihlášky.

 

Čo na kurz hovoria absolventi?

Peťa Strižková, Borinka

5*

Ďakujem Happy za príjemný piatkový podvečer. Bola som na neformálnej a pritom profesionálnej prednáške sociálnej pedagogičky Janky Lendickej. Téma bola "ako čo najšetrnejšie (k sebe aj k deťom) reagovať na vzdorovitosť detí." Môžem odporúčať všetkým rodičom, ktorí majú pocit že im ich miliovaní potomkovia občas-často-takmer vždy prerastajú cez hlavu. :-) Na prednáške sme si v u voľnenej atmosfétre vymieňali skúsenosti a spolu s Jankou hľadali možné riešenia ako citlivo ale pritom účinne reagovať na obdobie vzdoru u detí.

Aktuálne termíny

Vývoj dieťaťa - prednáška

Prebiehajúce termíny

V prípade, že máte záujem aby sme Vás informovali o nových termínoch, prihláste sa, prosím, k odoberaniu noviniek.

Mohlo by Vás zaujímať

Naše webové stránky používajú cookies a uchovávajú Vašu IP adresu. Viac informácií nájdete tu.