Zákaznícka zóna

Pilates
5 hviezdičiek 21 hodnotení

Pilates môžu cvičiť ľudia všetkých vekových kategórii, fyzicky aktívni, ale aj úplní začiatočníci, muži, ženy. Pilates môže cvičiť každý, pričom nezáleží na zdatnosti ani na veku. Je vhodný pre tých, ktorí nikdy predtým necvičili a chcú si zlepšiť postavu alebo vybudovať kondíciu. Pilates sa dá využiť ako rehabilitačné cvičenie, ale aj ako doplnkové cvičenie k akémukoľvek inému cvičeniu a rovnako môže byť kondičnou zložkou akéhokoľvek športového tréningu.

-názov kurzu-

Pilates vyrovnáva svalovú dysbalanciu, teda nerovnováhu medzi preťaženými a ochabnutými svalovými skupinami. Posilňuje vnútorné svalové skupiny, prostredníctvom tohto cvičenia sa naučíte správne sa pohybovať aj vtedy, keď necvičíte. Pri pilatese nemáte trpieť žiadnu bolesť, ani pri cvikoch, ani po hodine. Cvičí sa naboso, na podložke a v pokojnom tempe. Lektorka podrobne vysvetlí každý cvik, ktorý počas hodiny odcvičíte. Dokopy je v systéme pilatesu 32 cvikov, ktoré sú rozdelé podľa obtiažnosti.

Sú nejaké zdravotné obmedzenia cvičenia pilatesu?

Skupinové cvičenie je určené zdravým ľuďom. Neodporúča sa cvičiť so zvýšenou teplotou, virózou, v tehotenstve, a niektoré pozície nie sú vhodné ani počas menštruácie (na tie cviky lektorky na hodinách upozornia). Pilates má pre telo veľa pozitívnych účinkov, no je veľmi dôležité cvičiť správne a bezpečne, preto sa na podložku vždy postavte s rešpektom ku svojmu aktuálnemu zdravotnému stavu.

Úrovne náročnoti jednotlivých lekcií:

Pilates začiatočníci - vhodný aj pre tých, ktorí nikdy necvičili, alebo s cvičením začínajú a majú chuť si zopakovať a utvrdiť správnosť prevedenia cvikov.

Pilates mierne pokročilí - kurz vhodný pre tých, ktorí už nejakú skúsenosť s cvičením majú a chcú pracovať na zdokonalení techniky cvičenia.

Pilates pokročilí - tento kurz je vhodný pre tých, ktorí pravidelne cvičia, poznajú Pilatesove princípy cvičenia a chcú napredovať.

Kondičný pilates - tento kurz je vysoko intenzívny, vhodný pre tých, ktorí pravidelne cvičia a chcú si na hodine užiť vyššiu náročnosť a kondične napredovať.

Pilates s diastázou

Diastáza priamych brušných svalov je stav, kedy z dôvodu silného vnútrobrušného tlaku dochádza k rozostúpeniu priamych brušných svalov. Pravá a ľavá strana svalu sa od seba oddelí a vytvorí sa tak neprirodzená medzera. Tento sval poskytuje oporu chrbtovým svalom a orgánom. Pomocou správneho dýchania a cvičenia je sa dá dosiahnuť, že priamy brušný sval bude držať pri sebe. Ak tehotenstvo a pôrod mali fyziologický priebeh, je možné začať s cvičením po skončení šestonedelia. V prípade, že pôrod bol vykonaný cisárskym rezom, odporúča sa s cvičením počkať minimálne 3 mesiace. Dôležité je odsúhlasenie vášho zdravotného stavu s lekárom, nakoľko človeku s diastázou hrozí pri nadmernom zaťažovaní pruh.

Čo si treba priniesť a čo je dôležité počas hodiny?

V HAPPY sú pre všetkých k dispozícii protišmykové podložky, aj deky na prikrytie po cvičení. Bude fajn, ak so sebou budete mať uterák, fľašu s vodou a pohodlné oblečenie, cvičí sa naboso. Pred každou lekciou si vypnite svoj mobilný telefón, vyhoďte žuvačku a odložte svoje starosti za dverami. Kurz vedie certifikovaná inštruktorka Pilatesu.

Rezervácia miesta v kurze a náhradná hodina

Kurz je vedený v uzavretej skupine, s presne stanoveným časom, termínom začiatku a konca - celý kurz trvá zvyčajne 10 týždňov. Ak je termínoch kurzu štátny sviatok, alebo školské prázdniny, hodina sa neučí a nie je zarátaná do ceny kurzy. Samotná rezervácia miesta v kurze je záväzná. Rezervácia miest je pre nás veľmi podstatný a dôležitý fakt pri plánovaní, zaradení do rozvrhu a spustení každého kurzového programu. Vzhľadom k obmedzenému počtu voľných miest, je Vaše miesto po potvrdení rezervácie pre ostatných klientov nedostupné, aby sa naň nemohol nikto iný prihlásiť.

V každom kurze je možné nahradiť si 2 vymeškané hodiny v inom kurze. Z organizačných dôvodov nebude možné preniesť si vymeškané lekcie do nového kurzu. V prípade vymeškania viacerých lekcií zo zdravotných dôvodov, Vám vyjdeme v ústrety do maximálnej možnej miery. Kontaktujte nás, prosím, čo najskôr e-mailom: happy@jaspis.sk.

Zobraziť bližší popis

Aktuálne termíny pre

Pilates

pondelok, 16:45 - 17:45 hod., MIERNE POKROČILÍ
09.09. - 11.11.2019 (kalendár)
lektor: Elena Galajdová (detail)
mesto: Stupava (mapa)

prihlásiť sa (50,00 €)

voľné miesta: 10 a viac

utorok, 18:00 - 19:00 hod., MIERNE POKROČILÍ
10.09. - 12.11.2019 (kalendár)
lektor: Zuzana Adamíková (detail)
mesto: Stupava (mapa)

prihlásiť sa (50,00 €)

voľné miesta: 1

streda, 16:45 - 17:45 hod.
11.09. - 13.11.2019 (kalendár)
lektor: Elena Galajdová (detail)
mesto: Stupava (mapa)

prihlásiť sa (45,00 €)

voľné miesta: 10

štvrtok, 18:00 - 19:00 hod., MIERNE POKROČILÍ
12.09. - 14.11.2019 (kalendár)
lektor: Elena Galajdová (detail)
mesto: Stupava (mapa)

prihlásiť sa (45,00 €)

voľné miesta: 9

piatok, v čase 8:15 - 9:15 hod.
13.09. - 15.11.2019 (kalendár)
lektor: Elena Galajdová (detail)
mesto: Stupava (mapa)

prihlásiť sa (45,00 €)

voľné miesta: 10 a viac

piatok, 18:00 - 19:00 (pokročilí)
13.09. - 15.11.2019 (kalendár)
lektor: Zuzana Adamíková (detail)
mesto: Stupava (mapa)

prihlásiť sa (45,00 €)

voľné miesta: 7

Prebiehajúce termíny

V prípade, že máte záujem aby sme Vás informovali o nových termínoch, prihláste sa, prosím, k odoberaniu noviniek.

Mohlo by Vás zaujímať

Zuzka

5 hviezdičky

Priateľské, nekonfliktné "Happy" prostredie, skvelý prístup, všímavá inštruktorka (Elenka) - pre mňa v dnešnej dobe veľmi vzácne veci :-) Ďakujem za pilates, idem koštnúť jogu!

Marcela Krizova

5 hviezdičky

Stretla som rôzne inštruktorky pilatesu ale Elenka je pre mňa TOP!!! občas nosí tričko s nápisom ,,vdychujem pokoj - vydychujem lásku,, myslím, že tie slová nemá iba na tričku ale nimi aj žije. ĎAKUJEM!!! hlásim sa všetky tvoje kurzy Elenka :-) teším sa

Marcela Krizova

5 hviezdičky

Elenka je pre mňa naozaj TOP čo sa týka Pilatesu , všetko super :-) , teším sa na nové kurzy...a Marcelka je úžasné, srdečné stvorenie plné lásky a optimizmu - napriek tomu, že sa naše stretnutia rátajú na minúty vždy som vďačná, že som ju videla :-D

Martina

5 hviezdičky

Cvicenie pilates ma velmi oslovil uz mam zaplateny dalsi kurz, je to pre mna skvely relax po celom dni. Monika je skvela. Dcerka chodi na vytvarnu a vzdy sa velmi tesi na pani lektorku a co budu kreslit. Celkovo jej vyucba velmi prospieva. Dakujeme.

Barbora Andraskova

5 hviezdičky

S Monikou som nadmieru spokojna... skoda ze sa hodiny pilatesu s Monikou zredukovali a nedostala som sa uz na dalsi kurz :-(

Belanova Jana

5 hviezdičky

Dobry den, rada by som sa vyjadrila ku kurzom pilatesu. Kurzy navstevujem uz skoro rok, co svedci o tom, ze sa stale rada vraciam. Kurzy, aj cvicitelku Lubku som si velmi oblubila, je velmi mila a prijemna a sedi mi aj jej tempo a styl cvicenia. Cela hodina pilatesu je vzdy vo velmi prijemnej atmosfere. Co sa tyka priestorov, chodila som zo zaciatku na Okruznu ul., kde bolo fajn, ale je pravda, ze novy priestor v MKIC sa mi paci viac. Pekny den zelam,

Daniela B.

5 hviezdičky

Boli sme maximálne spokojní s kurzom Rozprávkovo aj s cvičením Pilates. Prajeme všetko dobré v novom roku.

Eva

5 hviezdičky

Veľmi sa mi páčil kurz Pilates. Veľké plus pre mňa bol malý počet účastníčok, lebo lektorka sa mohla venovať individuálne, opravovať pri chybných cvičeniach. Už sa teším na ďalší kurz :-)

Barbora Andraskova

5 hviezdičky

Dobry den, s lektorkou Gravid Pilates som nad mieru spokojna. Obzvlast si cenim jej vysoku odbornost a profesionalny pristup. Mam skusenosti s lektormi, preto u pani Moniky hodnotim najvyssou znamkou. Dakujem.

Jana K.

5 hviezdičky

Hodnotim pozitivne, kurz som si predlzila. Priestory su sice male, ale utulne.. lektorka je velmi sympaticka. dakujem

Maja

5 hviezdičky

Pilates pre mamicky vrelo odporucam. Cvicenie mi velmi pomohlo pri problemoch s chrbticou v tehotenstve ;-)

Naše webové stránky používajú cookies a uchovávajú Vašu IP adresu. Viac informácií nájdete tu.