Zákaznícka zóna

Pilates
5* 25 hodnotení

Vybrať termín

Pilates môžu cvičiť ľudia všetkých vekových kategórii, fyzicky aktívni, ale aj úplní začiatočníci, muži, ženy. Pilates môže cvičiť každý, pričom nezáleží na zdatnosti ani na veku. Je vhodný pre tých, ktorí nikdy predtým necvičili a chcú si zlepšiť postavu alebo vybudovať kondíciu. Pilates sa dá využiť ako rehabilitačné cvičenie, ale aj ako doplnkové cvičenie k akémukoľvek inému cvičeniu a rovnako môže byť kondičnou zložkou akéhokoľvek športového tréningu.
-názov kurzu-

Pilates vyrovnáva svalovú dysbalanciu, teda nerovnováhu medzi preťaženými a ochabnutými svalovými skupinami. Posilňuje vnútorné svalové skupiny, prostredníctvom tohto cvičenia sa naučíte správne sa pohybovať aj vtedy, keď necvičíte. Pri pilatese nemáte trpieť žiadnu bolesť, ani pri cvikoch, ani po hodine. Cvičí sa naboso, na podložke a v pokojnom tempe. Lektorka podrobne vysvetlí každý cvik, ktorý počas hodiny odcvičíte. Dokopy je v systéme pilatesu 32 cvikov, ktoré sú rozdelé podľa obtiažnosti.

Sú nejaké zdravotné obmedzenia cvičenia pilatesu?

Skupinové cvičenie je určené zdravým ľuďom. Neodporúča sa cvičiť so zvýšenou teplotou, virózou, v tehotenstve, a niektoré pozície nie sú vhodné ani počas menštruácie (na tie cviky lektorky na hodinách upozornia). Pilates má pre telo veľa pozitívnych účinkov, no je veľmi dôležité cvičiť správne a bezpečne, preto sa na podložku vždy postavte s rešpektom ku svojmu aktuálnemu zdravotnému stavu.

Úrovne náročnoti jednotlivých lekcií:

Pilates začiatočníci - vhodný aj pre tých, ktorí nikdy necvičili, alebo s cvičením začínajú a majú chuť si zopakovať a utvrdiť správnosť prevedenia cvikov.

Pilates mierne pokročilí - kurz vhodný pre tých, ktorí už nejakú skúsenosť s cvičením majú a chcú pracovať na zdokonalení techniky cvičenia.

Pilates pokročilí - tento kurz je vhodný pre tých, ktorí pravidelne cvičia, poznajú Pilatesove princípy cvičenia a chcú napredovať.

Kondičný pilates - tento kurz je vysoko intenzívny, vhodný pre tých, ktorí pravidelne cvičia a chcú si na hodine užiť vyššiu náročnosť a kondične napredovať.

Pilates s diastázou

Diastáza priamych brušných svalov je stav, kedy z dôvodu silného vnútrobrušného tlaku dochádza k rozostúpeniu priamych brušných svalov. Pravá a ľavá strana svalu sa od seba oddelí a vytvorí sa tak neprirodzená medzera. Tento sval poskytuje oporu chrbtovým svalom a orgánom. Pomocou správneho dýchania a cvičenia je sa dá dosiahnuť, že priamy brušný sval bude držať pri sebe. Ak tehotenstvo a pôrod mali fyziologický priebeh, je možné začať s cvičením po skončení šestonedelia. V prípade, že pôrod bol vykonaný cisárskym rezom, odporúča sa s cvičením počkať minimálne 3 mesiace. Dôležité je odsúhlasenie vášho zdravotného stavu s lekárom, nakoľko človeku s diastázou hrozí pri nadmernom zaťažovaní pruh.

Čo si treba priniesť a čo je dôležité počas hodiny?

V HAPPY sú pre všetkých k dispozícii protišmykové podložky, aj deky na prikrytie po cvičení. Bude fajn, ak so sebou budete mať uterák, fľašu s vodou a pohodlné oblečenie, cvičí sa naboso. Pred každou lekciou si vypnite svoj mobilný telefón, vyhoďte žuvačku a odložte svoje starosti za dverami. Kurz vedie certifikovaná inštruktorka Pilatesu.

Je možnosť nahradiť si vymeškanú hodinu z kurzu?

V prípade, že nemôžete absolvovať niektorú lekciu svojho kurzu v riadnom termíne, máte možnosť ospravedlniť sa z tejto lekcie cez Vašu zákaznícku zónu - najneskôr do začiatku lekcie. Za každú vynechanú a ospravedlnenú lekciu si môžete vybrať náhradný termín - opäť cez svoju Zákaznícku zónu. Náhradné hodiny je možné čerpať iba do ukončenia Vášho kurzu, po ukončení kurzu budú hodiny vynulované. Náhradné hodiny majú limitovaný počet a ich kapacita je uvedená v rezervačnom systéme. Viac informácii tu.

Čo na kurz hovoria absolventi?

Marcela Krizova

5*

Elenka je pre mňa naozaj TOP čo sa týka Pilatesu , všetko super :-) , teším sa na nové kurzy...a Marcelka je úžasné, srdečné stvorenie plné lásky a optimizmu - napriek tomu, že sa naše stretnutia rátajú na minúty vždy som vďačná, že som ju videla :-D

Martina

5*

Cvicenie pilates ma velmi oslovil uz mam zaplateny dalsi kurz, je to pre mna skvely relax po celom dni. Monika je skvela. Dcerka chodi na vytvarnu a vzdy sa velmi tesi na pani lektorku a co budu kreslit. Celkovo jej vyucba velmi prospieva. Dakujeme.

Barbora Andraskova

5*

S Monikou som nadmieru spokojna... skoda ze sa hodiny pilatesu s Monikou zredukovali a nedostala som sa uz na dalsi kurz :-(

Belanova Jana

5*

Dobry den, rada by som sa vyjadrila ku kurzom pilatesu. Kurzy navstevujem uz skoro rok, co svedci o tom, ze sa stale rada vraciam. Kurzy, aj cvicitelku Lubku som si velmi oblubila, je velmi mila a prijemna a sedi mi aj jej tempo a styl cvicenia. Cela hodina pilatesu je vzdy vo velmi prijemnej atmosfere. Co sa tyka priestorov, chodila som zo zaciatku na Okruznu ul., kde bolo fajn, ale je pravda, ze novy priestor v MKIC sa mi paci viac. Pekny den zelam,

Daniela B.

5*

Boli sme maximálne spokojní s kurzom Rozprávkovo aj s cvičením Pilates. Prajeme všetko dobré v novom roku.

Eva

5*

Veľmi sa mi páčil kurz Pilates. Veľké plus pre mňa bol malý počet účastníčok, lebo lektorka sa mohla venovať individuálne, opravovať pri chybných cvičeniach. Už sa teším na ďalší kurz :-)

Jana K.

5*

Hodnotim pozitivne, kurz som si predlzila. Priestory su sice male, ale utulne.. lektorka je velmi sympaticka. dakujem

Maja

5*

Pilates pre mamicky vrelo odporucam. Cvicenie mi velmi pomohlo pri problemoch s chrbticou v tehotenstve ;-)

Mgr. Alena Ješková

5*

Ja som prešla už 4 kurzami Pilates u Elenky alebo u Zuzky. Obe lektorky sú skvelé, každá trochu iná, ale to nie je na škodu veci. :) Vždy si dobre zacvičím, má to pre mňa význam - po fyzickej aj psychickej stránke. Ďakujem. Idem ďalej. Alena

Marcela Krizova

5*

Stretla som rôzne inštruktorky pilatesu ale Elenka je pre mňa TOP!!! občas nosí tričko s nápisom ,,vdychujem pokoj - vydychujem lásku,, myslím, že tie slová nemá iba na tričku ale nimi aj žije. ĎAKUJEM!!! hlásim sa všetky tvoje kurzy Elenka :-) teším sa

Zuzka

5*

Priateľské, nekonfliktné "Happy" prostredie, skvelý prístup, všímavá inštruktorka (Elenka) - pre mňa v dnešnej dobe veľmi vzácne veci :-) Ďakujem za pilates, idem koštnúť jogu!

Mgr. Alena Ješková

5*

Mne vždy doteraz kurza Pilatesa vyhovoval. Mám rada vtipnú cvičiteľku Elenu. :) Aj vyššiu záťaž by som privítala, ale som i tak veľmi spokojná. Alena

Hana Belešová

5*

Hodiny pilatesu su pre mńa perfektný životabudič. Elenka je úžasná, vždy plná pozitívnej energie,vtipná i správne náročná a dôsledná...no skrátka 5hviezdičková + Marcelka ďakujem Vám za HAPPY

Celkovo 13 recenzií

Aktuálne termíny

Pilates

V prípade, že máte záujem aby sme Vás informovali o nových termínoch, prihláste sa, prosím, k odoberaniu noviniek.

Mohlo by Vás zaujímať

Naše webové stránky používajú cookies a uchovávajú Vašu IP adresu. Viac informácií nájdete tu.